banner417
10 Kasım 2014 Pazartesi 08:37
29 Okunma
Zeytin Festivalinde Zeytinyağlı Yemekler Yarıştı
banner416
Aydın’ın Didim ilçesinde 3’sü düzenlenen Uluslar arası Zeytin Festivalin ikinci günün de ‘Zeytinyağlı Yemek Yarışması’ düzenlendi.

Didim Atatürk Bulvarı üzerindeki festival alanda düzenlen Zeytin Yağlı Yemek Yarışmasında, 325 puan ile İçli Köfte ile Özge Nuray Demir birinciliği elde ederken, ikinciliği 265 puanla Kabak Tatlısı ile Zeynep İnceboylu ve üçüncülüğü 240 puanla Havuç Pasta ile Binnaz Turan elde etti.

Didim Uluslararası Zeytin Festivali kapsamın da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Didim Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Emrah Yıldız’ın organizasyonun da düzenlenen Zeytin Yağlı Yemek Yarışmasına katılan 24 yarışmacının hazırlamış olduğu birbirinden farklı yiyecekler Yöresel Yemekler Sergi Alanında yiyeceklerin isimleri üzerine etiketlenerek halkın beğenisine sunuldu. Zeytinyağlı yemekle, TRT Program Yapımcısı Nuray Baydar eşliğinde nasıl hazırlandığı yönde katılımcılar bilgi verirken, diğer tarafında vatandaşların zeytinyağlı yiyecekler hakkında görüşleri alındı.

Zeytinyağlı yemek yarışmasına katılan katılımcılara Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, ADÜ Öğretim Üyesi Emrah Yıldız ve Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız tarafından teşekkür belgesi verildi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64