Burhaniye’de Çiftçilere Kayıt Sistemi Uyarısı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, çiftçi kayıt sistemi işlemlerinin başladığını bildirdi. Kayıtların, 31 Aralık da sona ereceği açıklandı.Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünden...

Burhaniye’de Çiftçilere Kayıt Sistemi Uyarısı

banner390
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, çiftçi kayıt sistemi işlemlerinin başladığını bildirdi. Kayıtların, 31 Aralık da sona ereceği açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) tarımsal desteklemelerin, izlenebilir, denetlenebilir, raporlanabilir ve sorgulanabilirliğinin sağlanması, verilerin doğru bir şekilde değerlendirilmesinin yapılabilmesi için çiftçi bilgilerinin merkezi bir veri tabanında toplanmasını zorunlu kılan bir sistemdir. Bu bağlamda 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları başlamış olup, 31.12.2014 tarihinde sona erecektir. Çiftçilerimizin tarımsal desteklemelerden yararlanması ve mağdur olmaması için İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze başvurmaları önem taşımaktadır. Çiftçilerimize önemle duyurulur” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.