Burhaniyeliler Doğal Afetlerle Yaşamayı Öğrenecek

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi, Ayvalık Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği (ADAK) üyelerini ağırladı. Burhaniye’de de aynı derneği kurmak istediklerini bildiren ADAK üyeleri, Burhaniye Belediyesi’nden destek talep etti.Ayvalık’dan...

Burhaniyeliler Doğal Afetlerle Yaşamayı Öğrenecek

banner390
Balıkesir’in Burhaniye ilçesi, Ayvalık Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği (ADAK) üyelerini ağırladı. Burhaniye’de de aynı derneği kurmak istediklerini bildiren ADAK üyeleri, Burhaniye Belediyesi’nden destek talep etti.

Ayvalık’dan ADAK üyeleri, deprem, sel, yangın, orman yangını ve benzeri afetlere müdahale hızı yüksek, gönüllü arama ve kurtarma ekipleri oluşturmak istediklerini bildirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç ile görüşen ekip, maksatlarının afetlerin getireceği maddi ve manevi zararları asgariye indirmek, ulusal kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yapmak, halkı afetlere hazırlamak olduğunu söyledi. Burhaniye Belediyesi’nden destek sözü alan ekip, bu konuda Burhaniye’ye her türlü yardımı yapacaklarını ifade etti.

ADAK ekibine teşekkür eden Akkılınç, Burhaniye Belediyesi olarak her tülü desteği vereceklerini açıklarken, bu grup için yer almak isteyen gönüllülerin kendilerine başvurabileceğini açıkladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.