banner417
banner425
10 Kasım 2014 Pazartesi 11:02
9 Okunma
Burhaniye’ye Yeni Cami
banner416
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Öğretmenler Mahallesi’ne yapılacak yeni caminin temeli törenle atıldı.

Öğretmenler Mahallesi Muhtarı Hali Sevinç ve Camii Yaptırma Derneği Başkanı Mithat Gürcan’ın öncülük yaptığı törende büyük coşku yaşandı. Kaymakam Osman Yenidoğan, caminin yapımına destek olanlara teşekkür etti. İnşaatının ilerlemiş olmasından memnuniyet duyduğunu söyleyen Yenidoğan, "Emeği geçenlere ve bir taş koyan herkese teşekkür ediyorum. Halkımızın gereken desteği verdiğini gördüm. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Necdet Uysal da, camii inşaatına destek olduklarını söyledi. Mahalle nüfusunun arttığına dikkat çeken Başkan Uysal, "Bizden önceki yönetim buraya cami yapılmasını kararlaştırmış. Caminin betonu belediyeden veriliyor. Caminin bir önce bitmesi için elimizden geleni yapacağız.. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Müftü Oğuz Metin de, ”Camiler Allah’ın evleridir. Yeryüzünün ilk mabedi Kabe’dir. Camiler de Kabe’nin birer şubesidir. Bizler, kulluğumuzu buralarda ifade ediyoruz. Onun için camiler evlerimizden daha ihtişamlı ve bakımlı olmalı. Hayırseverlerimiz ellerinden geleni yapıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Temelin atılmasının ardından halka pilav ve ayran ikram edildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426