Edremit’te Sokak Hayvanları Kısırlaştırılıyor

Edremit Belediyesi’ne ait sokak hayvanları kısırlaştırma aracı hizmete devam ediyor.Güre Mahallesi’nde sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma, aşılama yapan veterinerlik biriminin çalışmaları Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından...

Edremit’te Sokak Hayvanları Kısırlaştırılıyor

Edremit Belediyesi’ne ait sokak hayvanları kısırlaştırma aracı hizmete devam ediyor.

Güre Mahallesi’nde sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma, aşılama yapan veterinerlik biriminin çalışmaları Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından yerinde incelendi. Yetkililer, toplanan bütün sokak hayvanlarının tek tek kayıt altına alındığını, gerekli kısırlaştırma, aşılama veya tedavi işlemleri tamamlanıp yeniden bulundukları alanlara bırakıldığını belirtti.

Veterinerlik yetkilileri, sokaklarda hayvanlarının bulundukları bölgelere bırakılmasının kanunun emri olduğunu belirterek, belediye tarafından inşaatı devam eden Müşahede ve Kontrol Alanı hizmete girdiğinde çalışmaların daha geniş ve faydalı hale geleceğini ifade etti.

Belediye Başkanı Kamil Saka, sokak hayvanları konusunda hassas davrandıklarını belirterek, “Sokak hayvanlarımızı kısırlaştırma ve her türlü tedavilerini yapabilmek için mobil kısırlaştırma aracımızı devreye soktuk. Mobil kısırlaştırma aracı ile belediye veterinerlerimiz mahalle mahalle geziyor" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.