Fotoğrafçılar Zeytinyağı Tattı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Zeytin Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin (ZEYFOD) salı toplantılarında yapılan fotoğraf değerlendirmelerinin bu haftaki konusu zeytin yağı oldu. ZEYFOD üyeleri zeytinyağı tadımını öğrendi.Burhaniye...

Fotoğrafçılar Zeytinyağı Tattı

banner390
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Zeytin Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin (ZEYFOD) salı toplantılarında yapılan fotoğraf değerlendirmelerinin bu haftaki konusu zeytin yağı oldu. ZEYFOD üyeleri zeytinyağı tadımını öğrendi.

Burhaniye Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen salı toplantısında Edremit Zeytincilik Enstitüsü Müdürü Murat Küçükçakır, zeytinin tarihteki yerinden çağımızın teknolojik yeniliklerine kadar yaşanılan gelişmeleri anlattı. Dünya genelindeki istatistik verilere dayanarak zeytin ve zeytinyağının üretim ve tüketimi ile ilgili bilgiler sunan Müdür Küçükçakır, toplantının sonunda, yanında getirdiği farklı kategorilerdeki zeytinyağı örneklerinden oluşan bir tadım sunumu yaptı.

ZEYFOD üyelerinin tadımlık bardaklarda birebir değerlendirdikleri zeytinyağları üzerine açıklamalarda bulunan Müdür Murat Küçükçakır’ın sunumu ilgi ile izlendi. Küçükçakır’a teşekkür eden ZEYFOD Başkanı Dr. Özkan Arıkantürk, “Her hafta fotoğrafçılıkta bir başka konuyu işliyoruz. Bu haftaki konumuz da zeytinyağı oldu. Zeytinyağı tadımını öğrendik” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.