banner417
banner444
21 Ekim 2014 Salı 18:31
21 Okunma
İşçi Partisi’nden
banner416
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, İşçi Partisi tarafından Türkiye’nin meselelerinin tartışıldığı panel düzenlendi.

Ayvalık Belediyesi’ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’ndeki panele; İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile eski devlet bakanlarından Ufuk Söylemez ve CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum konuşmacı olarak katıldı. Günümüz Türkiye’sinin içinde bulunduğu sosyoekonomik ve sosyopolitik sorunların yanı sıra Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin ele alındığı ‘Ayvalık Türkiye’nin Sorunlarını Tartışıyor’ adını taşıyan panelde ilk söz alan Süheyl Batum, emperyalizmin dünyanın geleceğine hükmettiğini ve bunun 12 Eylül darbesinin ardından günümüze kadar Türkiye tarafından ağır bir şekilde hissedildiğini söyledi.

Emperyalizmin Anadolu ve Ortadoğu’da oynadığı oyunlar sonucunda bölgede dengelerin sürekli değiştiğini kaydeden Batum, bu oyunların farkında olan Uğur Mumcu’nun ortadan kaldırıldığını savundu.

Irak’ta ortada bir tek Saddam Hüseyinci kalmazken, IŞİD ve PKK’nın kalabildiğini belirten Batum, “Suriye’de de emperyalizmin kirli oyunları sonucunda Türkiye bu kirli savaşın içine çekilmeye çalışılıyor. Oyun çok açık ve net olarak ortada. Hep beraber bu oyunu bozmamız lazım” dedi.

Ufuk Söylemez ise, panele katılan konuşmacıların farklı fraksiyonlara sahip olmasına rağmen Atatürk’te birleştiklerini söyledi.

Panelde en son konuşmacı olan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’de üretimin yerini tüketim toplumuna bıraktığını, ithalatın ihracatın çok çok üstünde olduğunu savundu. Perinçek, yabancı sermayenin elini ayağını Türkiye’den çekmesi sonucu ortaya çıkacak ekonomik açmazlar karşısında hükümetin istifa etmek zorunda kalacağını ileri sürdü.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426