Kanlı Dere’de Islah Çalışmaları Devam Ediyor

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, taşkınlara sebep olan Kanlı Dere’de, DSİ tarafından başlatılan ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.Şehrin içinden geçip Edremit Çayı’na kadar uzanan Kanlı Dere’de Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü...

Kanlı Dere’de Islah Çalışmaları Devam Ediyor

banner390
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, taşkınlara sebep olan Kanlı Dere’de, DSİ tarafından başlatılan ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.

Şehrin içinden geçip Edremit Çayı’na kadar uzanan Kanlı Dere’de Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü tarafından başlatılan ıslah çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yağmurlu havalarda taşan derede Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından eylül ayında başlatılan çalışmalarla Kanlı Dere ve bu dereye bağlantılı olan Ağlı Dere’nin her iki tarafına 7 kilometrelik beton duvarlar yapılacak. Ayrıca dere yatağının zemini de betonla kaplanacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, çalışmaları yerinde inceleyerek müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Saka, “Önceki yıllarda büyük sıkıntılar yaşanan Kanlı Dere’de DSİ Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaları memnuniyetle takip ediyoruz. Projeye belediye olarak gerek duyulan noktalarda destek oluyoruz. DSİ başta olmak üzere ilçemizin yararına olan her türlü hizmetin getirilmesine katkı veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmaların 7 ay içinde bitmesi planlanıyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.