Karesi Belediyesi Öğrencileri Matematik Köyü’ne Gönderdi

Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi Matematik Bölümü’nde eğitim gören öğrencileri Matematik Köyü’ne gönderdi.Balıkesir Üniversitesi Matematik Bölümü 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri Karesi Belediyesi’nin destekleriyle İzmir’in...

Karesi Belediyesi Öğrencileri Matematik Köyü’ne Gönderdi

banner390
Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi Matematik Bölümü’nde eğitim gören öğrencileri Matematik Köyü’ne gönderdi.

Balıkesir Üniversitesi Matematik Bölümü 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri Karesi Belediyesi’nin destekleriyle İzmir’in Selçuk İlçesi’ne bağlı Şirince’de bulunan, Nesin Vakfı’na ait Matematik Köyü’nü ziyaret etti.

Aziz Nesin’in oğlu, ünlü matematikçi Ali Nesin’den yaklaşık 3 saatlik bir ’oyun teorisi’ dersi alan öğrenciler, ayrıca 50 dönüm üzerinde kurulu bulunan Matematik Köyü’nü gezdi. Toplum Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Matematik Köyü’nü ziyaret ettiklerini söyleyen öğrenciler, "Karesi Belediyesi’nin bu konuda çok desteği oldu. Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ve ekibine destekleri nedeniyle teşekkür ediyoruz. Bu gezi bizlere ünlü bir matematikçi olan Ali Nesin ile tanışma ve ondan ders dinleme fırsatı sundu. Aynı zamanda da ufkumuzu geliştirmemizi sağladı" açıklamasında bulundu.

Öğrenciler, 3 saatlik dersin sonrasında Matematik Köyü’nü gezdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.