banner417
banner425
21 Aralık 2014 Pazar 11:46
38 Okunma
Öğrencilere Uygulamalı Restorasyon Eğitimi
banner416
Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Mimarlık ve Restorasyon Programı Bölümü öğrencileri, ilçe merkezinde gerçekleştirilen bir restorasyon çalışmasında uygulamalı ders görüyor.

Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Mimarlık ve Restorasyon Programı Bölüm Başkanı Figen Erdoğdu ile Ayvalık Mimarlar Odası Başkanı Gündüz İşgüder’in öncülüğünde gerçekleşen eğitime Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Mimarlık ve Restorasyon Bölümünden yaklaşık 40 öğrenci katıldı. Ayvalık’ta, sahil bandı üzerinde bulunan evde gerçekleşen restorasyon çalışmasıyla ilgili konuşan Erdoğdu, restorasyon bölümü öğrencileriyle gerçekleştirdikleri arazi çalışmasının başarılı geçmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Restorasyon bölümünün 1. sınıf öğrencilerinin katıldığı eğitim çalışması sırasında, ilçedeki anıt binaların gezildiğini ifade eden Erdoğdu, “Dersimiz, anıtlarda bozulmaya neden olan etkenlerdi. Bu bozulmaların en büyük nedeni çoğunlukla binaların bakımsızlığı ve kaderlerine terk edilişleriydi. Bunları sınıf dışında sahada gerçekleştirdiğimiz derste öğrencilerimize aktardık” dedi.

Ayvalık Mimarlar Odası Başkanı ve Ayvalık MYO’da mimarlık teknikleri hakkında dersler veren Gündüz İşgüder’in katkılarıyla restorasyon ve inşaat yapım teknikleri konularında da öğrencilerin eğitim aldığını vurgulayan Figen Aydoğdu, gerçekleştirdikleri açık saha eğitiminde öğrencilerin teorik eğitimi pratiğe dökmeye imkan bulduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426