Ücretsiz Devlet Dershanesi Öğrencilere Hizmet Veriyor

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde okullarda ücretsiz dershane hizmeti verilmeye başlandı.Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TEOG ve YGS-LYS’ye hazırlık maksadıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz kurslar...

Ücretsiz Devlet Dershanesi Öğrencilere Hizmet Veriyor

banner390
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde okullarda ücretsiz dershane hizmeti verilmeye başlandı.

Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TEOG ve YGS-LYS’ye hazırlık maksadıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz kurslar açıldı. İlçe merkezinde liselere yönelik açılan kurslar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde, ortaokullara yönelik kurslar ise Atatürk Ortaokulu bünyesinde hafta sonları veriliyor. Okullar ayrıca kendi öğrencilerine yönelik hafta içi kursları da açarak, dershaneye olan ihtiyacı azaltmak istiyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Hayat, "Kurslar Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, 125. İMKB YBO, Göbül Ortaokulu, Akbaşlar Ortaokulu, Odaköy H.Ş. Ortaokulu ve Kavacık Ortaokulu’nda açıldı. Açılan kurslarla ilçemiz adeta sınavlara hazırlık merkezine dönüştü. Sadece Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 70 dersten kurs açıldı. Böylece her isteyen öğrenci kendisini yetiştirmek için ücretsiz dershane imkânına kavuştu” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.