Bartın’da Öğrencilere Flor Jel Uygulaması Yapıldı

Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından, Bartında’ki ilkokul öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığı konusunda eğitimler verilerek, öğrencilere flor jel uygulaması yapıldı.Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından yapılan...

Bartın’da Öğrencilere Flor Jel Uygulaması Yapıldı

banner390
Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından, Bartında’ki ilkokul öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığı konusunda eğitimler verilerek, öğrencilere flor jel uygulaması yapıldı.

Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Bartın’da ilkokul öğrencilerine yapılan Flor jel uygulamasında amaç, öğretmen ve öğrencinin dikkatini diş sağlığına çekebilmek, diş yapısını kuvvetlendirmek, çürüğe karşı direncin kazanılmasını sağlamak, çocuklara diş fırçalama alışkanlığını kazandırarak, diş minesini güçlendirip mevcut çürüklerin çürüme hızını azaltabilmektir” denildi.

Yapılan eğitimlerde, öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemi ve bu konuda doğru tutum ve davranışın oluşturulması, yapılan flor jel uygulaması ile erken yaşta diş çürümelerinin ve kalıcı diş kayıplarının önüne geçilmesi, doğru diş fırçalama tekniği, çürük oluşturucu besinlerden uzak durulması konularında da eğitimler verildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.