Hollanda Heyetinden Shmyo’ya Ziyaret

Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Grundtvig Gönüllülük projesi kapsamında Türkiye’ye gelen Hollanda heyeti, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti.Hollanda heyetine SHMYO Müdürü Doç. Dr. İbrahim Tümen tarafından...

Hollanda Heyetinden Shmyo’ya Ziyaret

banner390
Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Grundtvig Gönüllülük projesi kapsamında Türkiye’ye gelen Hollanda heyeti, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti.

Hollanda heyetine SHMYO Müdürü Doç. Dr. İbrahim Tümen tarafından 2012 yılında Eğitim-Öğretime başlayan SHMYO Yaşlı Bakımı Öğretim Görevlileri Elçin Sabahat Kasapoğlu, Arzu Tazegün ve Fadime Yel tarafından da yaşlı bakımı programı ve ülkede yaşlı bakımı uygulamaları sunuldu. Proje ortağı olan Hollanda heyetinden sivil toplum gönüllüsü Norman Rojer’de Rotterdam kentinde bulunan Kwido Pa Anciano Derneği olarak yaşlı bakımına yönelik uygulamaları yerinde incelemeyi, bilgi ve deneyimleri paylaşmayı ve bu alanda çalışan gönüllü bireylerin mevcut bilgi ve becerilerini arttırılmasını amaçladıklarını belirterek, Hollanda’daki uygulamalar hakkında bilgiler verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.