banner417
banner425
28 Kasım 2014 Cuma 18:30
57 Okunma
Kadın Çiftçilere Yönelik Kurslar Devam Ediyor
banner416
Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Kazpınar köyünde, Amasra Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İŞKUR, ve Amasra Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ortaklaşa yapılan meyve ağaçlarında budama kursu devam ediyor.

88 Saat üzerinden düzenlenen kursta meyve ağaçlarının budanması konusu dışında, bitki fizyolojisi, bahçe tesisi, aşılama gibi konularda da eğitimler verildi. Kurs çerçevesinde eğitime katılan 25 kadın kursiyerin eğimlerini uygulamalı olarak göstermek amacıyla teknik gezi düzenledi. Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Özkan Yoğurtçu ve Ziraat Mühendisi Mutlu Keleş eşliğinde yapılan teknik gezide ilk olarak Müdürlük bünyesindeki meyve bahçesinde uygulamalı olarak budama ve aşılama konuları gösterildi. Sütlüce köyünde bulunan üretici Adil Yakışır’a ait elma bahçesi ziyaret edildi. Üretici şartlarında tesis edilmiş bir bahçe de gösterildi. Teknik gezi bir firmaya ait olan kivi bahçesi ziyareti ile gezi tamamlandı.

Teknik gezi sonunda kurumda yapılan değerlendirmeye katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlerden kursun verimliği, köylerindeki çalışmaları ve kurumumuzdan olan talepleri hakkında bilgi alarak, kursa katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426