banner417
banner444
23 Aralık 2014 Salı 11:08
42 Okunma
Soba Zehirlenmelerine Dikkat
banner416
Bartın Emniyet Müdürlüğü sobadan zehirlenmelerin önüne geçmek için el broşürleriyle vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün Bartın’da vatandaşı bilgilendirici faaliyetleri devam ediyor. 6 bin adet el broşürüyle sobadan zehirlenmeler hakkında vatandaşı bilgilendiriyor.

Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bilindiği gibi halk arasında sobadan ölüm olarak bilinen olay aslında karbonmonoksit zehirlenmesidir. Karbonmonoksit zehirlenmesi, kömür ve odun sobaları, şofben, kombi, borusuz soba, ocak, fırın, mangal gibi ısınma sistemlerinde sıvı veya katı yakıtların tam olarak yanmaması sonucu ortaya çıkar. Sobadan zehirlenmelerin önlenmesi için yapılması gerekenlerin başında soba, boru ve bacaların temiz tutulması gerekiyor. Özellikle şu konulara dikkat edilmesi gereken konular şunlar, Yakıt sertifikalı yerlerden alınmalı, torba yakıt alınmalı, yakıtlar yarım doldurulmalı ve üstten tutuşturulmalı, yakıt tam yandıktan sonra az az ilave edilmeli, yatarken ilave yakıt konulmamalı” denildi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426