banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 11:11
28 Okunma
Ekolojik Köy Projesi Master Plan Toplantısı Yapıldı
banner416
Batman’ın Hasankeyf İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Üçyol köyünde uygulanacak olan Ekolojik Köy Projesi Master Palan’ın sunum toplantısı yapıldı.

Hasankeyf Kaymakamlığı’nda gerçekleşen toplantıya, Kaymakam Temel Ayca, Sason Kaymakamı Tekin Dundar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Batman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Gümüş, Batman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven, Hasankeyf Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Emel Demirel, İstanbul Tasarım Vakfı Midyat Grup Yönetmeni Mesut Alp ve proje mimarları katıldı. Toplantıda mimarlar tarafından, Hasankeyf’e bağlı Üçyol köyünde uygulanacak Ekolojik Köy Projesi’nin sunumunu yapıldı. Toplantı sonucunda, bundan sonra master palanı üzerinden çalışmaların süreceği kararlaştırıldı.

Hazırlanan master planı doğrultusunda proje bölgesi olan Üçyol köyünde restorasyon aşamalarının başlayacağı belirtildi.

Konsept anlamında ise izlenecek program çerçevesinde, sirkülasyon, köyün peyzajı ve yapım aşamasında kullanılacak doğal malzemelere yönelik bilgiler verildi.

Mimarlar tarafından hazırlanan çizimler incelenerek, tarihi mağara evlerden tasarlanacak butik otel, çarşı, pazar yeri, info müze yapısı, izci kampı detayları anlatıldı.

Toplantıda Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca, Üçyol köyünde uygulanacak Ekolojik Köy Projesi Master Planı’nı beğendiğini ve hazırlanan palan üzerinden çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti.

Toplantıda, Üçyol köyünün yalnızca mimari proje olarak değil, ekolojik köy konsepti bütünüyle değerlendirilerek tartışıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426