Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Peyzaj Çalışmaları Hız Kazandı

Bilecik’in Yenipazar ilçesinde bulunan Harmankaya Kanyonu’nun “Tabiat Parkı” ilan edilmesi ve yürütülen çalışmalar sonucunda Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Gelişme Planının yürürlüğe girmesinin ardından çevre düzenlemesi ve peyzaj...

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Peyzaj Çalışmaları Hız Kazandı

banner390
Bilecik’in Yenipazar ilçesinde bulunan Harmankaya Kanyonu’nun “Tabiat Parkı” ilan edilmesi ve yürütülen çalışmalar sonucunda Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Gelişme Planının yürürlüğe girmesinin ardından çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları hız kazandı.

Konuyla alakalı yapılan açıklamada, 260 hektar alana sahip olan Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nın Bilecik için önemli bir alan olması nedeniyle diğer kurumlarla ve köy halkının destekleriyle çalışmalar sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada, "Bilecik Belediye Başkanlığı teknik elemanlarının katılımı ile incelemelerde bulunulmuş ve peyzajı açısından neler yapılabileceği konusunda fikir vermişlerdir. DSİ 3. Bölge Müdürlüğünün alanı doldurması çalışması devam etmekte olup ağaçlandırma çalışması da yapılacaktır. İl Özel İdaresinin çalışmaları yerinde incelemesi, anında müdahalesi ile inşaat çalışmaları da tamamlanmak üzeredir. Aynı zamanda tabiat parkımızın içerisinde yer aldığı Karahasanlar ve Harmanköy köylerinde çalışmalar ile çehresinin daha güzel bir görünüm kazanması için her türlü desteğin verileceği ve çalışmaların aralıksız devam edeceği belirtildi" denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.