Adilcevaz’da Fidan Dikimi

Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki vatandaşlar, çam fidanlarını elbirliğiyle toprakla buluşturdu.İlçeye bağlı Cevizli Mahallesi Muhtarı Rahmi Kapıcı, mahalle sakinleri ile birlikte 500 adet çam fidanını Karaveli Mezarlığı’nda toprakla...

Adilcevaz’da Fidan Dikimi

banner390
Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki vatandaşlar, çam fidanlarını elbirliğiyle toprakla buluşturdu.

İlçeye bağlı Cevizli Mahallesi Muhtarı Rahmi Kapıcı, mahalle sakinleri ile birlikte 500 adet çam fidanını Karaveli Mezarlığı’nda toprakla buluşturduklarını söyledi. Ağaçlandırma çalışmasının ilçede diğer mahallere örnek olacağını vurgulayan Muhtar Rahmi Kapıcı, “Mahalle sakinleri olarak cami ve mezarlığımız için yapılan çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda mezarlık çevresini yeşillendirmek amacıyla 500 adet çam fidanını toprakla buluşturduk. Ben buradan tüm mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Mezarlıklara önem verilmesi ve korunması gerektiğine değinen Cevizli Camii İmamı Abdulbasit Şentürk ise, mahalle sakinlerinin birlik ve beraberliğinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu birlikteliğin devam etmesi temennisinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.