Ahlat’ta Kermes

DER) tarafından kermes açıldı.Aşağı Çarşı’da açılan kermese çok sayıda vatandaş ve dernek üyesi katıldı. Yapılan dualarla birlikte kermesin açılışı yapıldı. Açılışın ardından kermesi gezen vatandaşlar, memnuniyetlerini dile...

Ahlat’ta Kermes

banner390
DER) tarafından kermes açıldı.

Aşağı Çarşı’da açılan kermese çok sayıda vatandaş ve dernek üyesi katıldı. Yapılan dualarla birlikte kermesin açılışı yapıldı. Açılışın ardından kermesi gezen vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirirken, bu tür kermeslere destek olunması gerektiğini ifade ettiler.

Konu hakkında açıklama yapan ADYES-DER Başkanı Zafer Koç ve kermes sorumlusu Ayvaz Şerefoğlu, ilk etapta küçük çaplı bir kermes açtıklarını, bahar mevsiminde ise daha geniş çaplı bir kermes açılacağını belirterek, “Derneğimiz yararına açmış olduğumuz kermesimiz ilk günden oldukça iyi bir rağbet gördü. Bu ayın 18’ine kadar devam edecek olan kermesimizde yöresel ev yemeklerimiz, giyim, el işi ürünler ve benzeri birçok ürün bulunmaktadır. Açmış olduğumuz bu hayır çarşısına tüm halkımızı bekliyoruz. Bu tür etkinliklerle sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı gösteren en güzel örneklerdendir. Ahlat halkı da bu konularda oldukça hassastır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.