Ahlat’ta Yedi Kişi Gözaltına Alındı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde, terör örgütü IŞİD’in Kobani’ye (Ayn el Arap) saldırılarını bahane ederek izinsiz gösteri yaptığı öne sürülen 7 şüpheli gözaltına alındı.Ahlat Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ahlat’ta,...

Ahlat’ta Yedi Kişi Gözaltına Alındı

banner390
Bitlis’in Ahlat ilçesinde, terör örgütü IŞİD’in Kobani’ye (Ayn el Arap) saldırılarını bahane ederek izinsiz gösteri yaptığı öne sürülen 7 şüpheli gözaltına alındı.

Ahlat Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ahlat’ta, 14 noktada eş zamanlı yapılan aramalar çerçevesinde 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Yapılan açıklamada; Suriye’nin Ayn-El Arap bölgesinde IŞİD ile PYD-PKK örgütleri arasında meydana gelen çatışmaları sözde protesto gayeli yapılan 8-9 Ekim 2014 vandal gösterilerinin sorumluları hakkında yapılan adli tahkikatın bir aşaması olarak, ilçemiz merkezinde 14 ayrı noktada 22.12.2014 tarihi 06:00 itibariyle eş zamanlı arama ve yakalamalar gerçekleştirilmiştir. Arama ve yakalamalar neticesinde, 7 zanlı soruşturulmak ve adliyeye sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır. İlçemizin huzur ve sükununu bozanlar hakkında devletimizce takip ve gereği yapılacağı hususunun bilinmesi ile kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Öte yandan şüphelilerin, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildiği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.