banner417
banner425
02 Aralık 2014 Salı 16:12
65 Okunma
Bolu Valisi’nden Engelliler Günü Mesajı
banner416
Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Toplumsal hayata onurlu, etkin ve eşit bir şekilde katılmak, engelli-engelsiz tüm bireylerin en tabii hakkıdır” dedi.

3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle basın açıklaması yayınlayan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Dünyanın her toplumunda olduğu gibi bizim ülkemizde de nüfusumuzun belirli bir kısmını teşkil eden engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artırılması ve tüm imkanlardan yararlanmaları temel önceliğimizdir. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetmesi, meslek edinmesi, eğitim başta olmak üzere, ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve sportif alanlardan yararlanabilmesi için kalıcı ve çağdaş çözümler üretme sorumluluğu ile hareket etmekte ve önemli çalışmalar yürütmektedir. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Onların yaşama sevinçleriyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Zahteroğulları, “Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli, okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya bir mani olarak görülmemelidir. Asıl olan zihinlerdeki engelleri kaldırıp engellerimize bakış açışını değiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nde tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, en iyi dileklerimi iletiyorum” ifadelerin kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426