banner417
14 Kasım 2014 Cuma 15:42
83 Okunma
Bolu’da Bilim Ve Teknoloji Merkezi Açılıyor
banner416
Bolu Belediyesi tarafından çocuklar ve gençlerin bilimsel konularda bilgilerinin artırılması amacıyla kurulacak Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin çalışmaları sürüyor.

TÜBİTAK Bilim Toplum Daire Başkanı Ahmet Uludağ, Bolu Belediye Başkanı Emine Davarcıoğlu’nu ziyaret edip fikir alışverişinde bulundu. Bolu’ya Bilim Merkezinin kurulmasıyla ilgili görüşmek için burada olduğunu ifade eden Uludağ, “Türkiye’de 2023 yılına kadar 81 ilde Bilim Merkezi kurulması düşüncesi var. Bilim Merkezleri 7’den 70’e herkese açık bilimsel düşünmeyi, araştırmayı öğrenmeyi teşvik eden merkezlerdir. Bilim Merkezlerinde etkileşimli bir şekilde bilimsel gerçekliklerin 7’den 70’e öğretilmesi amaçlanmaktadır. Bilim merkezlerinden eğitim çok önemli. Eğitim programları bilim merkezlerinin dinamik olarak çalışmasını sağlar. Bolu Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin kurulması için bugün buradayız” dedi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ise, “ 2012 yılı itibariye Bolu ‘da Bilim Merkezi kurulması için çaba sarf ediyoruz. Daire Başkanımızı bu konuyla ilgili görüşme için bizleri ziyaret etti. Öncelik olarak Büyükşehirler de kurulması düşünülüyordu. Fakat biz Bolu’da da kurulması için çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki sonuna kadar Bolu’da Bilim Ve Teknoloji Merkezi’nin kurulmasını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64