Asırlık Geleneği Fotoğraflarla Anlatacaklar

Burdur’un Tefenni ilçesine bağlı Hasanpaşa Köyü’nde bahar aylarının sonunda Selçuklular ve Osmanlılar döneminde bu yana devam ettirilen geleneksel "Koyun Yıkama Şenliği", fotoğraf kareleri ile vatandaşlara aktarılacak.Yaklaşık 7 asırdan...

Asırlık Geleneği Fotoğraflarla Anlatacaklar

banner390
Burdur’un Tefenni ilçesine bağlı Hasanpaşa Köyü’nde bahar aylarının sonunda Selçuklular ve Osmanlılar döneminde bu yana devam ettirilen geleneksel "Koyun Yıkama Şenliği", fotoğraf kareleri ile vatandaşlara aktarılacak.

Yaklaşık 7 asırdan bu yana geleneksel olan devam ettirilen "Koyun Yıkama Şenliği" kapsamında geçen yıl farklı bölgelerden gelen sekiz fotoğraf sanatçısının çektikleri karelerden oluşturduğu "Yünüm - Böğet Fotoğraf Sergisi", Burdur’da eski belediye binasında sergilenecek. 27 Aralık Cumartesi günü açılacak olan ve iki gün ziyarete açık kalacak olan sergide Isparta Yalvaç’tan Adem Ağuş ve Melik Ejder Tepret, Mersin’den Derya Düzenli, Aksaray’dan Emel Sarığül, Antalya’dan Ender Bayındır, Isparta’dan Mahmut Toprak, Burdur’dan Mustafa Yüce ve İstanbul’dan Süleyman Uçan tarafından geçen yıl yapılan "Yünüm - Böğet Şenliği"nin fotoğrafları yer alacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.