Bursa’da Kar Yağışı Bastırdı, Şehir İçinde Trafik Kilitlendi

Bursa’da sabah erken saatlerde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, şehir merkezinde trafiği durma noktasına getirdi. Aşırı kar ve buzlanma sonucu belediye otobüsleri ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı.Meteorolojinin günlerdir...

Bursa’da Kar Yağışı Bastırdı, Şehir İçinde Trafik Kilitlendi

banner390
Bursa’da sabah erken saatlerde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, şehir merkezinde trafiği durma noktasına getirdi. Aşırı kar ve buzlanma sonucu belediye otobüsleri ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Meteorolojinin günlerdir uyardığı kar yağışı bu sabah erken saatlerde başladı. Akşam saatlerine kadar aralıksız devam eden kar yağışı, özellikle Teleferik istikametinde sürücülere zor anlar yaşattı. Karla kaplı yolda ilerlemeye çalışan araçlar, trafiğin durma noktasına kadar gelmesine sebep oldu. Belediyenin 23 adet tuzlama aracı yetersiz kalınca, trafik Teleferik meydanından Heykel’e kadar uzadı. Muradiye istikametinde kayarak yolu kapatan belediye otobüsleri için ekipler seferber oldu. Yetkililer tuzlama ve kar küreme araçlarının sabaha kadar çalışacağını belirtti. Kar yağışının Bursa’yı Çarşamba gününe kadar etkisi altına alacağı tahmin ediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.