Chp Adliyeye Siyah Çelenk Bıraktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tüm yurtta olduğu gibi Bursa’da da 17 Aralık soruşturması kapsamında verilen takipsizlik kararını adliye önüne bıraktığı silah çelenkle protesto etti.CHP, 17 ve 25 Aralık operasyonlarına verilen takipsizlik...

Chp Adliyeye Siyah Çelenk Bıraktı

banner390
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tüm yurtta olduğu gibi Bursa’da da 17 Aralık soruşturması kapsamında verilen takipsizlik kararını adliye önüne bıraktığı silah çelenkle protesto etti.

CHP, 17 ve 25 Aralık operasyonlarına verilen takipsizlik kararını tüm yurtta olduğu gibi Bursa’da da protesto etti. CHP İl Başkanı Metin Çelik ve beraberindeki il yöneticileri, kararı adliye önüne bıraktığı siyah çelenkle protesto etti. Aralarında iş adamları ve eski bakan çocuklarının da bulunduğu toplam 60 kişi ile ilgili suçlamalara, savcılığın verdiği takipsizlik kararında ayrıntılı olarak yer verildiğini kaydeden Başkan Çelik, "Kararda, ’Uluslararası metinlerde önemi vurgulanmış ulusal düzenlemelerle özenle korunmaya çalışılmış temel insan haklarından olan haberleşme hak ve hürriyetlerini arz eden iletişimin tespit kararını, yok sayarak varsayımlar ile örgüt kurulmuş ve soruşturma hukuki olmayan bir düzen üzerine inşa edilmiştir’ ifadelerine yer verilmiştir. Anladık ki 17 Aralık soruşturmasındaki ses kayıtlarının ve belgelerin hiç bir önemi yokmuş" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.