21 Aralık 2014 Pazar 13:03
30 Okunma
Doğadaki Hayvanlar Aç Kalmasın Kampanyası
’Doğadaki Hayvanlar Aç Kalmasın’ kampanyasını 4 yıldır sürdüren çevre gönüllüsü Bekir Hamlakay, vatandaşları evlerde, işyerlerinde kalan ekmek ve yemek artıklarını değerlendirmek için duyarlı olmaya davet etti.

Kampanya çerçevesinde bayatlayan ekmekleri toplamaya başladıklarını belirten Bekir Hamlakay, “Arkadaşım Saadettin Aladağ ile kampanyayı devam ettiriyoruz. Havaların böyle güzel gitmesinden dolayı İnegöl’e kar yağmıyor. Fakat tehlike çanları çalıyor. Tepelere kar yağmıyor. Ekmek kampanyasını 4 yıldır devam ettiriyoruz. Kar yağmamasına rağmen topladığımız bu ekmekleri biz yine dağlara götürüp vahşi hayvanlara vereceğiz. Bütün vatandaşlarımızın bu konuda katkılarını bekliyoruz. Artık ekmeklerini getirsinler. Bize yardımcı olsunlar. Bu hayvanları aç bırakmayalım. Önümüzdeki hafta Orman İşletme Müdürlüğünün tahsis edeceği araçla topladığımız ekmekleri dağlara götüreceğiz" dedi.

Her türlü israfın önüne geçilmesi gerektiğini ifade eden Hamlakay, özellikle İnegöl’de su israfının çok olduğunu belirterek, vatandaşları suyu israf etmemeleri konusunda da uyardı.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64