Gemlik’e Yeni Ortaokul

Bursa’nın Gemlik ilçesine yeni ortaokul yapılacak.Gemlik TSO Gazi Okulu’na kardeş okul geliyor. İlçede ikili eğitime devam eden tek okul olan GTSO Gazi Okulu, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığının yapımını üstlendiği YENİ okul...

Gemlik’e Yeni Ortaokul

banner390
Bursa’nın Gemlik ilçesine yeni ortaokul yapılacak.

Gemlik TSO Gazi Okulu’na kardeş okul geliyor. İlçede ikili eğitime devam eden tek okul olan GTSO Gazi Okulu, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığının yapımını üstlendiği YENİ okul tamamlandığında ilkokul olarak hizmet verecek. Orhangazi Caddesi üzerindeki Marmarabirlik eski Zeytin Depolarının bulunduğu yere yapılacak 24 derslikli okul ise ortaokul olarak hizmete girecek.

Yeni okul için zeytin depolarının yıkımına başlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gemlik Belediyesi ekiplerinin üstlendiği yıkım çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, valilik nezdinde temel atma girişimlerini de hızlandırdıklarını söyledi.

Gemlik’te daha önce özel sektör iş birliğiyle 7 okul protokolünün imzalanmasına öncülük yaptıklarını hatırlatan Yılmaz, İl Özel İdare’nin tamamladığı Cumhuriyet İlkokulu’nun ardından, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığının yapacağı yeni ortaokulun üç yıl içinde ilçeye kazandırılacak olan 9. okul olacağını söyledi.

Yeni okul 7,5 dönümlük alan üzerinde yapılacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.