Gemlik’e Zeytin Enstitüsü

Bursa’nın Gemlik ilçesine “Zeytin Enstitüsü” kurulacak.Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek, Rektör Yardımcısı Müfit Parlak, UÜ bünyesinde Zeytin Enstitüsü Araştırma Bölümü açılması...

Gemlik’e Zeytin Enstitüsü

banner390
Bursa’nın Gemlik ilçesine “Zeytin Enstitüsü” kurulacak.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek, Rektör Yardımcısı Müfit Parlak, UÜ bünyesinde Zeytin Enstitüsü Araştırma Bölümü açılması için Gemlik Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Rektör Kamil Dilek, ‘’Belediye başkanımız Gemlik Üniversitesi konusunda çok hevesli. Devletten beklersek, üniversitenin Gemlik’e yapılması zorlaşır. Şimdiki üniversite binasının bulunduğu yerdeki liseler boşaltılırsa Gemlik Üniversitesi için eliniz güçlenir. Bu konuda Gemlik’in dinamiklerinin harekete geçmesi gerekir’’ dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, ‘’Bölgemizin en önemli üretim kaynaklarından biri zeytindir. Zeytin Araştırma Enstitüsü açılması için çalışmalarımız var. Bu konuda rektörümüz kapı kapı geziyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Zeytin Araştırma Enstitüsü sonrasında Gemlik Üniversitesi için de önemli adımlar atacak. Gemlik’e üniversiteyi kazandıracağız’’ dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.