Kazak Öğrenciler Orhangazi’de

Bursa’nın Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Kazakistan’dan gelen Avrasya Devlet Üniversitesi’nden bir grup üniversite öğrencisini ağırladı.Bir haftalık gezi için Türkiye’ye gelen Kazak öğrenciler tercümanları ile birlikte...

Kazak Öğrenciler Orhangazi’de

banner390
Bursa’nın Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Kazakistan’dan gelen Avrasya Devlet Üniversitesi’nden bir grup üniversite öğrencisini ağırladı.

Bir haftalık gezi için Türkiye’ye gelen Kazak öğrenciler tercümanları ile birlikte Başkan Çağlayan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Çağlayan, Kazak öğrenciler arasında bulunan bir çiftin bebeğini kucağına alarak sevdi. Kazak öğrenciler, Bursa’ya hayran kaldıklarını belirterek, 2Türkiye’yi ve insanlarını çok sevdik. Türkiye’de ve Orhangazi’de olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, öğrencileri Orhangazi’de misafir etmekten son derece memnun olduklarını belirterek, “Kazakistan ile ilelebet sürecek bir kardeşliğimiz söz konusu. Aynı kültürden, aynı soydan gelen iki topluluğun bir arada olması bizleri mutlu etmekte” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.