banner417
banner425
16 Aralık 2014 Salı 16:14
56 Okunma
Orhangazi Kent Konseyi Başkanı Alkan
banner416
Bursa’nın Orhangazi ilçesinde Kent Konseyi’nin genel kurulu yapılırken, başkanlığa Nizamettin Alkan seçildi.

Belediye Nikah Salonu’ndaki genel kurulda konuşan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Hüseyin Burak’ın sağlık problemleri ile iş yoğunluğundan dolayı Kent Konseyi başkanlığını bırakma talebi olduğunu hatırlattı. Çağlayan, Kent Konseyi’nin Orhangazi’de hiçbir siyasi görüş ve düşünceyi öne çıkarmadan faaliyetlerini sürdüreceğini belirterek, “Maksadımız el birliği ile Orhangazi’ye katkı sağlayacak işler yapmak” dedi.

Çağlayan, alt yapı çalışmaları ile ilgili de bilgi vererek, “Aralık ayı sonuna kadar çok büyük bir aksilik olmazsa alt yapı çalışmaları tamamlanmış olacak. Ardından üst yapı çalışmalarını başlatacağız. Zaten Erenler Caddesi üzerinde Büyükşehir Belediyesi ekipleri asfalt çalışmalarını başlattı. Kaldırım çalışmaları da başlamıştı. Yaza kadar Orhangazi’nin büyük bir bölümünde üst yapı çalışmaları da tamamlanmış olacak. Bundan sonra üst yapı ve sosyal projeleri hayata geçireceğiz. Orhangazi elektrik hatları yer altına alınmış, şık aydınlatma direkleri ve MOBESE sistemi ile çok daha modern bir şehir merkezine kavuşmuş olacak” dedi.

Orhangazi Kent Konseyi başkanlığına Nizamettin Alkan seçildi. Alkan, “Böylesine zor bir göreve beni layık gören genel kurul üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426