banner417
banner425
21 Aralık 2014 Pazar 13:26
34 Okunma
Uyuşturucu İnegöl Gündeminden Düştü
banner416
İnegöl’ün 2014 yılını değerlendiren İnegöl Kaymakamı Ali Akça, emniyet ve jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine büyük bir darbe vurduklarını söyledi. Akça, hırsızlık olaylarının ise MOBESE sistemi ile birlikte azaldığını ifade etti.

Özellikle emniyet ve asayiş açısından titiz çalışmalar yaptıklarını belirten İnegöl Kaymakamı Akça, “Türkiye’de uyuşturucu denilen bela gençlerimizi tehdit ediyor. İnegöl’de de bu anlamda ciddi çalışmalar yapıldı. Emniyet ve jandarma ekipleri uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı. Ciddi operasyonlar yapıldı. Uyuşturucunun arzı, uyuşturucu satışı yapanlara yönelik yapılan operasyonlarla İnegöl’de bu konunun ikinci plana itilmesi sağlandı” diye konuştu.

İnegöl’ün dinamik bir ilçe olduğunun altını çizen Kaymakam Akça, "İnegöl ekonomisiyle, nüfusuyla, dinamik bir ilçe. 116 mahallemiz var. 56 bin öğrencimiz var. 3 bine yakın öğretmenimiz var. Türkiye’de birçok ilden büyük bir ilçe. İnegöl’ün dinamik yapısı işlere de yansıyor. Eğitim yatırımları kapsamında yeni yeni okullar yapılarak hizmete açıldı. Mobilya sektöründe mobilyacılarımızın gerçekleştirdiği fuar organizasyonları var. Yine bu yıl içerisinde Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile büyük bir sağlık kompleksi olan İnegöl Yeni Devlet Hastanesi’ni hizmete açtık” dedi.

Kamu yatırımları anlamında da 2014 yılında ciddi çalışmaların olduğuna dikkat çeken Akça, yerel ve merkezi yönetimin yatırımların İnegöl’ün dinamizmini yansıtır şekilde gayret gösterdiğini söyledi. Akça, "2014 yılında hırsızlık olaylarında da düşüş yaşandı. Çünkü hırsızlar MOBESE sisteminin olduğu yerlerden uzak duruyor. Tabi bu asayişe müessir olayları sıfırlamak mümkün değil. Dünya var olduğu sürece, insanların olduğu yerlerde bu tip problemler olur. Siz teknolojiyi kent yönetimine entegre ederek, bu tür olayları olabildiğince aşağıya çekmeye gayret edersiniz. Burada da yapılan budur. İnegöl’de MOBESE sisteminin tesisi ile beraber hırsızlık olaylarında ciddi azalmalar yaşanmıştır. Asayiş toplantılarının birinci gündem maddesi olan hırsızlık olayları, MOBESE sistemi ile birlikte azalarak 4’ncü sıralara geriledi" diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426