banner417
24 Ekim 2014 Cuma 15:00
26 Okunma
Yabancı Öğrencilerden Başkan Bozbey’e Ziyaret
banner416
Almanya’nın Hessen Eyaleti’nden eğitim ve gençlik projesi için Türkiye’ye gelen öğrenciler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

Nilüfer Belediyesi, Schwalbach am Taunus Belediyesi, Hessen Türk Toplumu ve Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu’nun desteğiyle Türkiye’ye gelen Alman, Fas ve Türk kökenli öğrenciler ve öğretmenler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Ziyarette okul idarecileri de hazır bulundu.

Proje Koordinatörü Atilla Karabörklü, Türk gençlerinin kendi kimliklerine gururla sahip çıkması için böyle bir proje düzenlediklerini belirtti. Karabörklü, “Kardeşlerimize ülkemizin coğrafyasını, ekonomisini, kültürünü ve tarihini doğru bir şekilde tanıtmak istedik. Ülkemiz üzerindeki önyargıların kırılmasını ve gençler arasında kaynaşmanın sağlanmasını arzu ediyrouz” diye konuştu.

Bozbey de, “Her iki coğrafyada yaşayan ve kültürel bağları olan insanlar için güzel bir proje. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tarz projelerin destekçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Bozbey öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64