100’ncü Yılda 100 Öğrenci Şehitlikleri Gezecek

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, orta okul ve liselerden gönüllülük esasına göre seçilecek 100 öğrenciye, özeli bir turizm firması aracılığıyla şehitlikleri gezdirecek.Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve Wilusa Seyahat Acentası...

100’ncü Yılda 100 Öğrenci Şehitlikleri Gezecek

banner390
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, orta okul ve liselerden gönüllülük esasına göre seçilecek 100 öğrenciye, özeli bir turizm firması aracılığıyla şehitlikleri gezdirecek.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve Wilusa Seyahat Acentası arasında “Kasım 1914-Kasım 2014 Şehitlerimizi Unutmadık, Unutmayacağız” projesi kapsamında protokol imzalandı. Dünya savaş tarihi açısından büyük önem taşıyan Çanakkale Savaşları’nın başladığı tarih olan 3 Kasım 1914’ün 100. Yılında, 100. yıl bilincini uyandırmak amacıyla gezi düzenlenecek. Çanakkale merkezinde bulunan ortaokulların 7. ve 8. sınıflarından, liselerin 9 ve 10. sınıflarından gönüllülük esasıyla seçilecek 100 öğrenciyle, Çanakkale Şehitliklerine ziyaret gerçekleştirilecek. Öğrencilerin Çanakkale Şehitlikleri ziyaretlerinde ulaşım için otobüs temini, rehberlik hizmeti ve öğrencilerin öğle yemeği Wilusa Seyahat Acentası tarafından sağlanacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.