Avladıkları Tavşanlarla Hayır Pilavı Yaptılar

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Etili Köyü Avcılık ve Atıcılık derneğinin geleneksel tavşan pilavı Etili Köyünde yapıldı.Av sezonunun sonuna doğru Etili Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği üyelerinin avladığı 7 tavşandan yapılan...

Avladıkları Tavşanlarla Hayır Pilavı Yaptılar

banner390
Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Etili Köyü Avcılık ve Atıcılık derneğinin geleneksel tavşan pilavı Etili Köyünde yapıldı.

Av sezonunun sonuna doğru Etili Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği üyelerinin avladığı 7 tavşandan yapılan pilav, Çanakkale, Edremit, Bayramiç, ve Çan Avcılar Derneği yönetici ve avcılarının bir araya getirdi. Dernek başkanı Nadir Tuna, “Gelenek haline getirdiğimiz tavşan pilavı hayrımızla çevre ilçelerdeki avcılarımızı bir araya getirip sezon ile ilgili sohbetlerimizi yapıyoruz. Bu hayrımız ile çevre bölgelerde bulunan avcılarımızla hem sezonla ilgili istişare yaptırıyoruz hem de bir birleriyle kaynaşmasını sağlıyoruz. Bu hayır için derneğimiz avcıları çıktıkları tavşan avında 7 adet tavşan vurarak bir pilav hazırladılar. Bu pilavımız katılan misafirlerimize ikram edildi. Bu geleneğimizi bundan sonraki yıllarda da sürdüreceğiz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.