Biga Belediyesi’nden Ankara Gezisi

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Biga Belediyesi Atatürk’ün ölümünün 76. yılında Biga’da yaşayan vatandaşlar ve öğrencilere Ankara gezisi düzenledi.10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri kapsamında düzenlenen gezi ile birlikte vatandaşlar...

Biga Belediyesi’nden Ankara Gezisi

banner390
Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Biga Belediyesi Atatürk’ün ölümünün 76. yılında Biga’da yaşayan vatandaşlar ve öğrencilere Ankara gezisi düzenledi.

10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri kapsamında düzenlenen gezi ile birlikte vatandaşlar Ulu Önder Atatürk’e saygısını göstermek amacıyla Ankara’ya gittiler. Biga Belediyesinin organizasyonuyla Halk bankası önünden kalkan ve Biga belediye Başkanı İsmail Işık tarafından uğurlanan 75 lise öğrencisi ve 80 kişilik kadın katılımcı gruplarından oluşan 155 kişi, 4 otobüsle Ankara’ya gitti. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarla Anıtkabir’de buluşan Bigalılar aynı gün içinde Biga’ya geri döndü. Belediye Başkanı İsmail Işık, “Biga halkımızı ve öğrencilerimizi 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde Ankara’da bulunsunlar istedik. Ulu Önder Atatürk’e saygısını göstermek amacıyla Ankara’ya uğurladık. Böyle etkinliklerimiz her zaman devam edecek” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.