Çomü Teknopark’a Yoğun Talep

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Teknopark kısa sürede Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoparkı oldu. Yetkililer, talepleri karşılamak için ek bina yapımına karar verdi.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Teknopark’ın...

Çomü Teknopark’a Yoğun Talep

banner390
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Teknopark kısa sürede Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoparkı oldu. Yetkililer, talepleri karşılamak için ek bina yapımına karar verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Teknopark’ın kapasitesi, kısa bir süre önce açılmasına rağmen doldu. Teknopark, kısa sürede Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoparkı oldu. Bir yılda 20’den fazla firmanın ofis açtığı teknopark, mevcut binasının kapasitesini aştı. Yetkililer, talepleri karşılayabilmek ve yeni imkanlar sunabilmek amacıyla ikinci binanın hazırlıklarının tamamlandığını ve yapım aşamasına gelindiğini belirtiler. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, "Yeni binanın hızla tamamlanması, Çanakkale ekonomisi için hayati önemde. ÇOMÜ Teknopark’ın gelişimiyle Çanakkale’de katma değeri yüksek ve inovatif sektörlerin gelişimi hızlanacaktır. Bu nedenle paydaşlarımızın da katkısıyla yeni binamızı en kısa zamanda tamamlamamız gerekiyor. Projeler hazır, yatırım temel atma aşamasında. Bir iki yıl içerisinde tamamlayıp ekonominin ve bilimin hizmetine sunacağız” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.