Engelliler, Beslenme Ve Obezite Konusunda Bilgilendirildi

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen seminerde engelli bireyler ‘Beslenme ve Obezite’ konusunda bilgilendirildi.Çanakkale Kent Konseyi toplantı salonunda...

Engelliler, Beslenme Ve Obezite Konusunda Bilgilendirildi

banner390
Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen seminerde engelli bireyler ‘Beslenme ve Obezite’ konusunda bilgilendirildi.

Çanakkale Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde konuşma yapan Diyetisyen Selin Sarıbudak, sağlıklı beslenme önerileri hakkında bilgiler verdi. Vücudun büyümesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli enerji ve besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılmasının yeterli ve dengeli beslenme olarak tanımlandığını ifade eden Sarıbudak; “Vücut ağırlığının denetimi için, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite ile sürdürülen bir yaşam bicimi oldukça önemlidir” dedi. Seminerde süt, et-yumurta-kurubaklagiller, taze sebze ve meyve, ekmek ve tahıl guruplarında gıdaların özellikleri ve nasıl tüketilmesi gerektiği katılımcılara anlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.