Gelibolu’da 3 Bin Aşure Dağıtıldı

Gelibolu Belediyesi tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı. Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikramında bulunan Belediye Başkanı Özacar, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini ifade...

Gelibolu’da 3 Bin Aşure Dağıtıldı

banner390
Gelibolu Belediyesi tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı. Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikramında bulunan Belediye Başkanı Özacar, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini ifade etti.

Gelibolu Belediyesi tarafından Muharrem Ayı dolayısı ile vatandaşlara aşure dağıtıldı. Geleneksel hale getirilen organizasyon bu yıl çarşı bölgesinde yapıldı. Kapalı kaselerde hazırlanan aşureleri vatandaşlara Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, eşi Birhan Özacar, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları ikram etti. Vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıtan Başkan Özacar, “Aşure bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Tüm inançları, tüm düşünceleri kardeşçe yaşadığımız bir ülkede, iyilikleri paylaşmak, güzellikleri birlikte yaşamak, birlikte yaşamak, birlikte üzülmek hepimizin ortak kaygısı, ortak geleceği olmalıdır. Bütün insanlarımızın yüzleri gülsün. Biliyoruz ki, her şey paylaşınca güzel ve bundan sonraki gelecek olan nesle bırakacağımız sevgi içinde dostluk ve kardeşlikle yaşanabilir bir ülke" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.