Okul İnşaatı Alanındaki Ağaçlar Taşındı

Devlet Yatırım Programı kapsamında Çanakkale Merkezinde Kepez Toki Bölgesine yapılacak olan İmam Hatip Lisesi inşaat alanında bulunan ağaçlar, inşaattan zarar görmemeleri için sökülerek, Lapseki Umurbey Belediyesi’ne ait arazi ve TOKİ...

Okul İnşaatı Alanındaki Ağaçlar  Taşındı

banner390
Devlet Yatırım Programı kapsamında Çanakkale Merkezinde Kepez Toki Bölgesine yapılacak olan İmam Hatip Lisesi inşaat alanında bulunan ağaçlar, inşaattan zarar görmemeleri için sökülerek, Lapseki Umurbey Belediyesi’ne ait arazi ve TOKİ 960 Konutları Sitesi’ne dikildi.

Merkez İmam Hatip Lisesi inşaatı için yer teslimi yapılmasının ardından inşaat alanında bulunan ağaçlar zarar görmemesi için sökülerek taşındı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan yazışmaların ardından, Orman Bölge Müdürlüğü’nün görevlendirdiği bilirkişi nezaretinde ağaçlar bulundukları alandan söküldü. Çanakkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından iş makineleriyle yerlerinden sökülen ağaçların büyük bir kısmı İmam Hatip Lisesi öğrenci velilerinin de desteği ile Lapseki Umurbey Belediyesi arazisine dikildi. Ağaçların bir kısmı ise TOKİ 960 Konutları Site Yönetimi’nin talebi üzerine site alanına dikildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.