banner417
14 Aralık 2014 Pazar 11:53
51 Okunma
Bakanlıktan Temiz Denizler İçin Bir Yenilik Daha
banner416
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, deniz çevresinin kirlenmesinin engellenmesine yönelik bir tebliğ yayımladı.

Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerle Kirlenmesine İlişkin Risk Değerlendirmesi ve Acil Müdahale Planlarını Hazırlayacak Kurum ve Kuruluşların Asgari Özelliklerine Dair Tebliğ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 12.12.2014 tarih ve 29203 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğ ile; deniz kirliliğinin önlenmesi için risk değerlendirmesi ve acil müdahale planı hazırlayacak kurum ve kuruluşlarda aranacak koşulları, çalışma usul ve esaslarını, başvuruların değerlendirilmesi ve denetlenmesine ilişkin hususlar belirlendi.

BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK

Tebliğin temel amacı bürokrasinin azaltılması, başvuruların sadeleştirilmesi ve elektronik ortamda yapılması. Tebliğ ile belge vize dönemi 2 yıldan 4 yıla çıkarılacak. Denetimler, cezai müeyyidelerde de değişiklikler söz konusu olacak.

Risk Değerlendirmesi ve Acil Müdahale Planı hazırlamak için yetki alacak kurum ve kuruluşlar tebliğde belirtilen şartlar ve koşulları sağlamaları halinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapabilecekler.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64