İnegöl Belediyesi’nden Öğrencilere “geri Dönüşüm” Semineri

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, geri dönüştürülebilir atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması için eğitimlere bu yıl da devam ettiklerini söyledi.2013-2014 eğitim öğretim yılında İnegöl sınırları içerisinde...

İnegöl Belediyesi’nden Öğrencilere “geri Dönüşüm” Semineri

banner390
İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, geri dönüştürülebilir atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması için eğitimlere bu yıl da devam ettiklerini söyledi.

2013-2014 eğitim öğretim yılında İnegöl sınırları içerisinde bütün ilkokulların 3. sınıf öğrencilerine yönelik çevre eğitimi verdiklerini hatırlatan Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “Büyükşehir Kanunu ile İnegöl’e bağlı köyler mahalle statüsüne getirilerek merkeze bağlanmıştır. 2014-2015 eğitim öğretim yılında köyler de dahil olmak üzere toplam 75 okulda çevre konulu seminerler yapmayı planlamaktayız. Bu seminerlerden ilkini Çayyaka İlkokulu’nda yapacağız. Seminerlerimiz ilkokul 3. sınıf ve ortaokul 5. sınıf öğrencilerine yönelik” dedi.

Seminerlerde çevre mühendisleri Serap Ağcakale ve Yasin Akbaba tarafından öğrencilere çevre, geri dönüşüm, atık yağlar, atık piller ve belediyenin sorumlulukları hakkında bilgi verilecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.