banner417
banner444
17 Aralık 2014 Çarşamba 11:43
62 Okunma
Kuşlara, Türk Tarihi Simgeli Yuva
banner416
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Pazarları ve Mezbahaneler Şube Müdürlüğü’nce Atatürk Parkı’ndaki ağaçlara, her birinin üzerinde tarihteki Türk devletlerinin bayraklarının bulunduğu kuş yuvaları yerleştirildi.

Atatürk Parkı’na gezmeye gelen vatandaşlar, hayvanseverler ve büyük bölümü öğrencilerden oluşan kalabalık, Büyükşehir Belediyesi‘nin bu etkinliğini ilgi ile karşılarken, tarihteki Türk devletlerini simgeleyen bayraklarla süslenmiş kuş yuvalarını parktaki ağaçlara asmak için gelen ekibe yardımcı oldular.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı Adana’yı her canlı için yaşanabilir yapmak için çaba gösterdiklerini ve canlıların yaşamına saygı duyarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Dr. Karayandı, "Ayrıca canlıların yaşam hakkı dediğimizde genelde hareket edebilen canlılar anlaşılıyor. Oysa canlılar dendiğinde, doğadaki tüm yaşamsal etkilerden bahsediyoruz. Doğanın yaşanabilir olması için, yaşamın doğal olması gerekir" dedi.

Hayvan Pazarları ve Mezbahaneler Şube Müdürlüğü çalışanı Zooteknist Özgür Sözüer de Adana’ya özgü kuş cinsleri hakkında öğrencilere ve Adanalılara bilgi verdi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426