Yaralı Karacanın Hayatını Polis Kurtardı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yolun karşına geçerken minibüsün çarpması sonucu yaralanan karacanın hayatını polis kurtardı.Fatsa-Aybastı karayolu Meşebükü Mahallesi’nde Kenan Karakuzu yönetimindeki 52 D 7123 plakalı dolmuşun çarpması sonucu...

Yaralı Karacanın Hayatını Polis Kurtardı

banner390
Ordu’nun Fatsa ilçesinde yolun karşına geçerken minibüsün çarpması sonucu yaralanan karacanın hayatını polis kurtardı.

Fatsa-Aybastı karayolu Meşebükü Mahallesi’nde Kenan Karakuzu yönetimindeki 52 D 7123 plakalı dolmuşun çarpması sonucu yaralanan karaca, yolun kenarına kadar geldi. Bölgede devriye görevi yapan görevli polis memurları Cemal Kaya ve Oğuzhan Şahin, yol kenarında yatan yaralı karacayı kenara çekerek hayatını kurtardırdılar. Ordu Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri gelene kadar polisler yaralı karacayı yalnız bırakmadılar. Ordu Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, yaralı karacayı alarak Ordu’daki merkezlerine götürdüler.

Aniden karacanın önüne çıktığını belirten minibüs şoförü Kenan Karakuzu, “Öğrenci almaya geliyordum. Hızım yoktu fakat birden önümden geçti. Ben de duramadım ve çarptım. Havada gördüm karacayı, baktım kendindeydi. Ben de hemen 155 polisi arayarak bilgi verdim” dedi.

Yetkililer, avlanması yıl boyu yasak olan ve koruma altında bulunan karacaların özellikle geceleri yola çıktıklarını belirterek, sürücülerin bu konuda dikkatli olmalarını ve aşırı hız yapmamalarını istediler.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.