Başkan Şahiner Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıyı Kınadı

Çorum’un Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner Çorum adliye binası önünde Atatürk büstüne yapılan saldırı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.Şahiner yaptığı açıklamada; “Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz...

Başkan Şahiner Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıyı Kınadı

banner390
Çorum’un Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner Çorum adliye binası önünde Atatürk büstüne yapılan saldırı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Şahiner yaptığı açıklamada; “Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz günlerde şizofreni hastası olduğu ileri sürülen 47 yaşındaki bir kişi tarafından eline aldığı balyozla Çorum adliye binası önündeki Atatürk büstünü parçalamasını nefretle kınıyorum.

Bu olaylar bizleri derinden yaralamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk Türk Ulusunu ulus yapan ortak değerlerin tümü dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazdırmış olan ve örnek almamız gereken en büyük ortak değerimizdir. Onun “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesi en büyük rehberimiz olmalı. Bayrağımız ve Atatürk’ümüz ülkemizin ortak değerleridir.

Bunlara herhangi bir saldırı düzenlenemez. Milli değerlerimize yapılan bu çirkin saldırıları asla ama asla kabul etmiyoruz” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.