banner417
banner444
09 Aralık 2014 Salı 15:11
50 Okunma
Bektaş’tan Başkan Karataş’a Ziyaret
banner416
Çorum Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleri Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş’ı ziyaret etti.

Ziyarette Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, borsa çalışmaları ve belediye çalışmaları hakkında Başkan Hamza Karataş ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Pirinçteki KDV oranının un ve bulgurda olduğu gibi yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesi gerektiğini her fırsatta dile getirdiklerini belirten Bektaş, “Çeltik ve pirinç borsa kotasyonuna dahil. Geçtiğimiz yıl Osmancık’ta üyelerimiz ve ilgili kurumların katılımıyla bir çalıştay düzenledik. Burada başta çeltik üreticisi olmak üzere tüm üyelerimizin sorunları masaya yatırdık. Taleplerini dinledik ve bunlara özüm yolları aradık. Pirinçteki KDV oranının un ve bulgurda olduğu gibi yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesi gerekiyor. Her fırsatta bunu dile getiriyoruz. Esnafımızın sorunu bizim sorunumuzdur. Onların sorunlarıyla yakından ilgeliniyoruz. Bu sorunların çözümü noktasında elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Osmancık Belediyesi’nce her yıl geleneksel olarak düzenlenen Pirinç, Kültür ve Sanat Festivali’nin borsa ile birlikte düzenlenmesi konusunun da görüşlerini dile getiren Bektaş, pirinç festivalinin sadece Osmancık için değil, Çorum için önemli bir kültürel organizasyon olduğuna dikkat çekerek, bu organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyacaklarını sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Hamza Karataş ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, belediye olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426