banner417
18 Aralık 2014 Perşembe 17:42
65 Okunma
Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisi Mülteci Kadınları Dinledi
banner416
Çorum Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi anlamlı bir organizasyona imza attı. Çorum’da yaşayan mülteci kadınlarla bir araya gelen Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri onların sorunlarını dinledi.

Belediye Konferans Salonu’ndaki programda konuşan Kadın Meclisi Başkanı Şaheste Uçar, müminlerin kardeş olması nedeniyle birbirlerine karşı sorumluluğu olduğunu söyledi.

Günümüzde müminlerin arasına kavmiyetçilik ve mezhepçiliğin girdiğine dikkat çeken Uçar, "Barış dini olan İslam, ortaya çıkan bir takım terör örgütleri nedeniyle insan öldürmeyi emreden bir din olarak lanse ediliyor. Bu örgütlerin arkasında Siyonist, Kapitalist güçler var. Bu güçler bu terör örgütlerini kullanarak Müslümanların topraklarını ele geçirmeye çalışıyor." dedi.

Kadınların gelecek nesillerin mimarı olduğuna dikkat çeken Uçar, mülteci kadınların durumlarının iyileştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Savaş ve kaos ortamının zorluğunda ülkelerinden büyük risk alarak kaçtıklarını anlatan kadınlar, Türkiye’de de büyük sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Mülteci kadınlar, kendi sorunlarını dinleyen Kadın Meclisi ve Çorum Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64