Çorum’da Bir Maden Ocağının Faaliyetleri Durduruldu

Çorum’un Dodurga ilçesinde bulunan özel bir şirkete ait maden ocağının faaliyetleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurul’unun denetimleri sonucunda durduruldu. Durdurma kararının görülen eksiklikler nedeniyle alındığı...

Çorum’da Bir Maden Ocağının Faaliyetleri Durduruldu

banner390
Çorum’un Dodurga ilçesinde bulunan özel bir şirkete ait maden ocağının faaliyetleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurul’unun denetimleri sonucunda durduruldu. Durdurma kararının görülen eksiklikler nedeniyle alındığı bildirildi.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamada, Çelikler Taah. İnş ve San. A.Ş tarafında işletilen Dodurga Linyit unvanlı iş yerinde eksiklikler giderilene kadar yeraltı kömür ocağında işin durduruldu ifade edilerek, açıklamada şu ifadelere yer verildi; “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 25. Madde 6. Fıkrası gereği, iş veren işin durdurulması sebebi ile işsiz kalan çalışanlara, ücretleri ödemekle veya ücretlerinde bir düşüklük olmamak üzere meslek veya durumlarına göre başka bir iş vermekle yükümlüdür. Eksiklikleri tamamlamak üzere ocak güvenliği ile ilgili çalışmalar daimi nezaretçi ve iş güvenliği uzmanı gözetiminde en az sayıda işçi ile üretim yapılmaksızın sürdürülecektir”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.