Eskisehir'de kultur sanat

- Eskişehir'de "Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım" ve "Pijamalı adamlar" adlı tiyatro oyunları sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Eskisehir'de kultur sanat

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de "Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım" ve "Pijamalı adamlar" adlı tiyatro eserleri seyirci ile buluştu.

Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde, Haldun Taner'in yazdığı "Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım" oyunu sahnelendi.

Oyunda, Vicdani ile Efruz karakterlerinin ilerleyen hayatları ve ilişkileri üzerinden, içindeki vatan sevgisini ve ülkesinin çıkarlarını kendi hayatından bile üstün tutan Vicdani Yurdakuler'in düzene ayak uyduramayan ve haksızlıklarla dolu hayatı anlatılıyor.

Yönetmenliğini Hakkı Kuş'un yaptığı iki perdelik tiyatro sonunda sanatçılar sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.


- "Pijamalı Adamlar"


Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde izleyici ile buluşan İstanbul Meydan Sahnesi'nin hazırladığı "Pijamalı Adamlar" adlı tiyatro oyunun yapımcılığını ve ise Necmi Yapıcı üstlendi.

Oyunda insanların günlük yaşamdaki sıkıntıları mizahi anlatılırken hiciv yoluyla da seyirciye mesaj veriliyor.

Pijamalı Adamlar tiyatro oyununda Necmi Yapıcı, Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Cem Aksakal, Murat Ergür, Faruk Sofuoğlu ve Ufuk Yapıcı'nın da aralarında bulunduğu oyuncular rol aldı.
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.