Buldan’a 6 Bin Zeytin Ağacı Dikilecek

Denizli’nin Buldan ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Soma’nın Yırca Köyü’nde kesilen zeytin ağaçları için ilçeye 6 bin adet zeytin ağacı fidanı dikeceklerini söyledi.Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Denizli Gazeteciler...

Buldan’a 6 Bin Zeytin Ağacı Dikilecek

banner390
Denizli’nin Buldan ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Soma’nın Yırca Köyü’nde kesilen zeytin ağaçları için ilçeye 6 bin adet zeytin ağacı fidanı dikeceklerini söyledi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.Manisa’nın Soma ilçesine bağlı Yırca köyünde zeytin ağaçlarının kesilmesinin kendisini derinden üzdüğünü belirten Gülbay, "Ağaçların arasında yaşı bin 600 olan ağaç vardı. Çağı geçmiş olan yöntemlerle termik santral kurma uğruna zeytin ağaçları kurban edildi.Yırca’daki zeytin ağacı kesimiyle ilgili biz de bir kampanya başlattık. Çatak Mahallesi’nde belediyeye ait boş araziye 6 bin zeytin fidanı dikeceğiz. Bu kapsamda şu anda bin adet fidanımız var. Vatandaşlarımızın bu konuda yardımlarını alacağız. 6 bin fidan olunca da inşallah ilçemize 6 bin zeytin fidanı dikmiş olacağız" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.