banner417
banner425
18 Ekim 2014 Cumartesi 11:20
34 Okunma
Büyükşehir’den Akbaş’a Yeni Sondaj Kuyusu
banner416
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ), Honaz ilçesi Akbaş Mahallesi’nde kuraklık nedeniyle yetersiz kalan içme suyunun kapasitesini arttırmak için yeni sondaj kuyusu açtı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi30 Mart’ın ardından merkez ile birlikte ilçelerin de içme suyu ve diğer alt yapı sorunlarını çözmeye devam ediyor. Yerel seçimlerden sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurularak kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz ilçesi Akbaş Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sıkıntısı nedeniyle inceleme başlattı. Yapılan incelemede, bölgenin içme suyu ihtiyacını karşılayan 6 litre saniye debili sondaj kuyusunun, yaşanan kuraklık sebebiyle debisinin 0,5 litre saniye düzeyine kadar düştüğü tespit edildi.

Bu nedenle vatandaşların içme suyu sıkıntısı yaşadığı ifade edilirken, acil olarak mahallede yeni sondaj kuyusu açılmasına karar verildi. Çalışmalara başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ bölgede 140 metre derinliğinde yeni sondaj kuyusu açtı. Yeni sondaj kuyusunda 11 litre/sn debili su elde edildi. İçme suyu ihtiyacı giderilen Akbaş Mahallesi sakinleri Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426